Page 7 - ap040908_kesz_konyv

This is a SEO version of ap040908_kesz_konyv. Click here to view full version

« Previous Page Table of Contents Next Page »

A szabad szemmel nehezen látható dolgok vizsgálatára hasz-nálhatsz kézi nagyítót vagy mikroszkópot. Nagyon sok érdekes dolgot fogsz tapasztalni!

Egy igazi természetbúvárnál mindig van kézinagyító. Köss rá színes szalagot, így ha elejted, könnyen megtalálod a magas fű-ben! Legjobbak a 8-10-szeres nagyításúak. Ügyelj arra, hogy a tárgyak – a szobában és a szabadban is – jó megvilágítást kapjanak.

Tartsd a nagyítót körülbelül 5 cm-re a szemedtől, a vizsgált tárgyat pedig ugyanolyan messze a nagyítótól! Ezután végezd el a fnombeállítást! Mozgasd addig a megfgyelendő tárgyat és a lencsét, amíg a kép megfelelően éles nem lesz! Sokszor könnyebb a tárgyat moz-gatni, mint a lencsét.

A mikroszkóp az anyagok egészen piciny ré-szecskéiről is pontosabb képet ad. Tíz- és öt-venszeres nagyításban is láthatod, amit vizs-gálni szeretnél.

Tedd a megfgyelni kívánt anyagrészecskét a tárgylemezre! Helyezd rá a fedőlemezt, és tedd a mikroszkóp tárgyasztalára! Az élességállító csavarral állítsd élesre a képet! Természete olvasd el az eszközhöz kapott használati utasítást!

Az USB mikroszkóppal egy legyet, hajszálat – vagy amit sze nél – kétszázszoros nagyításban is meg tudsz nézni. Ez egy k könnyen kezelhető szerkezet. Állványával együtt elfér a szá tógépasztalon. Az állványról le is veheted, és kézben tarthat mint egy tollat. USB-csatlakozóval lehet összekötni a szám géppel. A monitoron nézheted a lencse által készített fényké-pet és videofelvételt.

A tárgyak nagyítása

Kézinagyító

Mikroszkóp

USB mikroszkóp

Ez itt egy mikroszkopikus kép

A kézinagyító (lupe)

A mikroszkóp

Az USB mikroszkóp

Page 7 - ap040908_kesz_konyv

This is a SEO version of ap040908_kesz_konyv. Click here to view full version

« Previous Page Table of Contents Next Page »