This is a SEO version of ap040106 gyongyfuzer_kesz_konyv. Click here to view full version
« Previous Page Table of Contents Next Page »119
Akár az embereknek, az állatoknak is szüksé-gük van vitaminokra, szénhidrátokra, zsírokra, fehérjékre és úgynevezett nyomelemekre (bi-zonyos fémekre só formájában). Amikor az ál-lat megbetegszik, saját magát gyógyítja: meg-felelő és különlegesen vitamindús táplálékot választ ki magának, hogy javítsa vasellátását vagy csökkentse vitaminhiányát. Az állatok jó-val az ember előtt „felfedezték” a növények gyógyító tulajdonságait és a vitaminok jelen-tőségét.
Egy amerikai állatkertben a beteg állatokat olyan udvarban különítették el, amelybe az ál-latok természetes környezetében növő külön-féle növényeket telepítettek. A beteg állat ép-pen azokat a gyógynövényeket választotta ki, amelyeket az állatorvos ajánlott volna.
Amikor az amerikai fekete medve tavasszal elhagyja téli szállását, nincs jó formában s könnyen megbetegszik. Első dolga, hogy tava-szi virágok hagymáját keresse meg, amelyeket megeszik. Hasznos, hashajtó hatásuk van. Az állatok gondosan ügyelnek rá, hogy fedezzék a vitaminszükség-letüke A csak
tóra. Vízinövényeket is eszik, vitaminokban és tápanyagokban gazdag gyökereket, amelyeket kihúz és elfogyaszt.
Amikor a macskáknak és kutyáknak gyo-morfájdalmuk van, füvet kezdenek enni. A fű-től kihányják azt, ami ingerli a gyomrukat. Többek között azt a szőrt, amely bundájuk nyalogatásakor került a gyomorba.
A D-vitamin a napsugaraktól kerül az állat bundájába. Amikor a kutya és a macska nya-lakszik, ezt nem csak tisztasági vágyból teszi. Az életfontosságú vitamin rákerül a nyelvére, onnan a testébe jut.
Amikor egy ragadozó zsákmányt ejt, először a belsőségeket eszi meg, többek között a májat és a hasnyálmirigyet, ezekben a legtöbb a vita-min. Ha el is riasztják az állatot az ételtől, leg-alább a vitaminszükségletét fedezte.
A dögön élő keselyűk fertőzési veszélynek teszik ki magukat. Ezért a nyakuk csupasz vagy majdnem csupasz, így könnyebb tisztán tartani. Nagy magasságban tartózkodnak, ahol az ibolyántúli sugárzás fertőtleníti a nyakukat
és a fejüket.
Charlie Bood (csárli búd) észet csodái című művéből
Az állatok növényekkel gyógyítják magukat
This is a SEO version of ap040106 gyongyfuzer_kesz_konyv. Click here to view full version
« Previous Page Table of Contents Next Page »