Page 12 - AP040910_TK.indd

This is a SEO version of AP040910_TK.indd. Click here to view full version

« Previous Page Table of Contents Next Page »

10

az állatok petékkel, tojásokkal szaporodnak, vagy eleven utódokat szülnek.

táplálkozásuk alapján vannak növényevő, ra-gadozó és mindenevő állatok. az állatok testét a kültakaró védi a környezeti hatásoktól. ez le-het kitinpáncél, csupasz, nyálkás bőr, száraz vagy nyálkás pikkelyes bőr. a madarak testét toll, az emlősökét szőr fedi.

Az erdő különböző szintjein élő állatok

mIt nevezünk élőhelynek?

az előző órán tanultuk, hogy az erdő növényei, a fényvi-szonyokhoz alkalmazkodva több szinten helyezkednek el. az állatok a szintekhez alkalmazkodva felosztják egymás között a területet. Így minden állatnak megvan az erdőn belül a saját természetes otthona, amit más néven élőhely-nek nevezünk.

A mÓkUs A lomBkoronA emlősállAtA

a fába vájt üregekbe, odúkba számos énekesmadár és kis-emlős telepszik meg. itt biztonságos helyen nevelhetik fel utódaikat.

a mókus tűlevelű és lombhullató erdőkben is él. Ügyesen és gyorsan mozog a lombkorona ágain, a fák törzsén. Moz-gás közben hegyes karmaival kapaszkodik. 4-5 méteres ug-rásokkal jut az egyik ágról a másikra. a levegőben hosszú farkával egyensúlyoz és kormányoz.

a lombkoronában élő állatok

A közönséges mókus a lombhullató és tűlevelű erdőkben él

A nyest a lakóházak környékén is

megtelepszik

A mókus rágcsáló fogazata, rágásnyomai a mogyorón. A mellső és a hátsó végtag lenyomata

erdei tanulmányi kiránduláson fgyeljétek meg az erdő élőhe-lyeit és az ott élő állatokat! ké-pes határozókönyvek segítségé-vel ismerjétek meg minél több állat nevét!

Page 12 - AP040910_TK.indd

This is a SEO version of AP040910_TK.indd. Click here to view full version

« Previous Page Table of Contents Next Page »