This is a SEO version of AP040910_TK.indd. Click here to view full version
« Previous Page Table of Contents Next Page »87
Nagyon rossz szokás, ha elmarad a reggelizés, ha ebédre hi-deg ételt eszel, és a főétkezés a bőséges vacsora. Ez gyakran alvászavarokat és idővel elhízást is okozhat.
Egészségkárosító szokás, ha nem fogyasztasz elegendő gyü-mölcsöt, zöldséget, nem eszel főzeléket. Így szervezeted nem jut elegendő tápanyaghoz és vitaminhoz.
a helyes szokások megkönnyítik életünket, segítik a min-dennapi feladatok elvégzését. a szokásokká váló cselekede-teket ugyanis könnyen elvégezzük, nem kell hozzá előzetes tervezgetés, akarati elhatározás, erőfeszítés. ezért fontos, hogy az egészséges életmód betartását minél több helyes szokás kialakulása segítse.
a helytelen, rossz szokások közül számos olyan is van, amely károsítja az egészséget. ilyen például a kevés alvás, az állandó tévénézés, számítógépezés, a rendszertelen ét-kezés stb.
a viselkedésünket is gyakran helytelen szokások uralják, például az önzés, az irigység, a társakkal szembeni fgyel-metlenség és tiszteletlen viselkedés. Mindezek megrontják a kapcsolatot a hasonló korúakkal, a szülőkkel és a roko-nokkal.
Játsszatok szituációs játékokat! Formáljatok meg helyes és helytelen viselkedési szokásokat! Majd beszéljétek is meg, hogy miért helyesek vagy helytelenek!
Az Alkohol, A dohányzás és A káBítÓszerezés
a felsoroltak a felnőtt emberek egy részénél súlyos egész-ségkárosító szokásokká (szenvedéllyé) váltak. rombolják a testi fejlődést, az idegrendszer működését és a társas kap-csolatokat. az alkohol- és kábítószerfüggők nehezen illesz-kednek be a társadalomba.
sajnálatos, hogy egyre több fatal dohányzik és fogyaszt al-koholt. a kábítószer-kereskedők pedig már az iskoláskorú-akat is megkörnyékezik.
Utasíts vissza minden kísérletet, amely a dohányzásra, a szeszes ital fogyasztására, netán valamilyen kábítószer kipróbálására akarna rávenni!
A természet meg gyelése is hasznos időtöltés
A friss levegőn töltött idő nagyon fontos
A tanulás
Ellenőrizd a tudásodat!
Hogyan alakulnak ki a szokások? • Miért fontos, hogy minél több szokás irányítsa •
cselekedeteidet? Mire kell ügyelni a napirend kialakításánál? • Melyek társaidnak a jó és rossz szokásai? •
This is a SEO version of AP040910_TK.indd. Click here to view full version
« Previous Page Table of Contents Next Page »